Znamy finalistów Regionalnego Konkursu Naukowego E(x)plory w Szczecinie!
Znamy finalistów Regionalnego Konkursu Naukowego E(x)plory w Szczecinie!

fot. Krystian Pakieła (Vidoq)

Znamy finalistów Regionalnego Konkursu Naukowego E(x)plory w Szczecinie!

Opublikowany

Za nami pierwsza edycja Regionalnego Konkursu Naukowego E(x)plory, podczas którego młodzi naukowcy walczyli o miejsca w finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Akredytację do kolejnego etapu otrzymało 6 projektów. Ich autorzy i autorki pojadą na finałowe rozgrywki do Gdyni. Wydarzenie odbyło się 23 lutego w Technoparku Pomerania w Szczecinie.

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największą w Polsce inicjatywą skierowaną do młodzieży w wieku 13-20 lat promującą i wspierającą w rozwoju najzdolniejszych młodych naukowców. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, która już po raz czwarty zorganizowała regionalną edycję konkursu w Szczecinie. Gospodarzami byli: Technopark Pomerania, Urząd Miasta Szczecina oraz Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski.

To, że jesteście na Festiwalu Naukowym E(x)plory jest dużym wyróżnieniem. Oprócz Waszej ciężkiej pracy warto wspomnieć o opiekunach naukowych, którzy potrafią wydobyć z Was energię i zachęcić do pracy. Zdobycie mentora i odpowiedniego wsparcia jest bowiem kluczem do sukcesu. Dzisiaj wszyscy jesteście zwycięzcami!

mówił chwilę przed wręczeniem nagród Krzysztof Barczyk, Dyrektor Gabinetu Marszałka Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Festiwal Naukowy E(x)plory to wyjątkowy moment, w którym młodzi naukowcy mają szansę spotkać się z rówieśnikami mającymi podobny sposób myślenia, są odważni i gotowi na wyzwania intelektualne. Nie bójcie się marzyć, warto marzyć!

komentował Krzysztof Soska, zastępca prezydenta Szczecina.

W Regionalnym etapie Konkursu Naukowego E(x)plory w Szczecinie wzięło udział 20 projektów, z czego aż 8 z województwa zachodniopomorskiego. W tegorocznych rozgrywkach do kolejnego etapu przeszło 6 następujących projektów:

- Adrianna Wojtyna autorka projektu „Detekcja bakterii E.coli z zastosowaniem biosyntezowanych nanocząstek srebra jako podłoży w powierzchniowo Wzmocnionej Spektroskopii Ramana”;
- Natalia Kempa, Błażej Smorawski, Anna Kuźmińska autorzy projektu „Jak pomóc mizofonikom, czyli fizyka w służbie medycyny”;
- Kamila Splinter autorka projektu „Rekrystalizacja - zwiększenie potencjału wykorzystania siarczanu żelaza”;
- Anna Skierska autorka projektu „Wpływ różnych właściwości biologiczno -chemicznych na efektywność nanokrystalicznych ogniw słonecznych”;
- Agata Sława Momot autorka projektu „Wpływ drewnojadów (Zophobas morio) na biodegradację różnych rodzajów styropianu”;
- Jan Kisielnicki autor projektu „Muzyczna Cewka Tesli”.

To oni pojadą na finał Konkursu Naukowego E(x)plory, który odbędzie się w dniach 24-26 października w Gdyni. Tam młodzi naukowcy powalczą o podium i liczne nagrody: stypendia na rozwój projektów w wysokości 10 tys. zł, 7 tys. zł i 5 tys. zł, wyjazdy na prestiżowe, zagraniczne konkursy naukowe czy udział w programach stażowych i mentorskich. 

Nie ukrywam, że z roku na rok jest coraz trudniej, ponieważ projekty startujące w Konkursie Naukowym E(x)plory są coraz lepsze. Nagrodziliśmy 6 projektów jednak każdy z uczestników wydarzenia jest zwycięzcą! Gratuluję finalistom, a tym którzy w tym roku nie zakwalifikowali się do krajowego finału Konkursu w Gdyni życzę powodzenia za rok. 

Ewa Stachowska, przewodnicząca jury regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory w Szczecinie.

Więcej o projektach finałowych na stronie www.explory.pl.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

IP_podsumowanie_Szczecin_1.03.2018.docx

docx | 243 KB

Pobierz
FINALIŚCI_Szczecin_2018.docx

docx | 1020 KB

Pobierz
fot. Krystian Pakieła (Vidoq).jpg

grafika | 1,68 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zbliża się Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory w Podzamczu k. Kielc!

temu

Ukryta prawda i właściwości herbaty, hydrauliczne ramię robota oraz komu ewolucja dała skrzydła – to główne atrakcje nadchodzącego Festiwalu Naukowego E(x)plory w Podzamczu k. Kielc. Oprócz wydarzeń towarzyszących młodzi naukowcy, autorzy najlepszych projektów ze świata nauki i technologii, będą walczyć o miejsca w finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym.
Znamy finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory w Bydgoszczy!

temu

Za nami Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory, podczas którego Młodzi Naukowcy walczyli o miejsca w finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Akredytacje do kolejnego etapu otrzymało 9 projektów. Ich autorzy pojadą na finałowe rozgrywki do Gdyni. Wydarzenie odbyło się 13 kwietnia w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.
Zbliża się Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory w Bydgoszczy!

temu

Komu ewolucja dała skrzydła, iluzje optyczne i naukowe spojrzenie na diamenty – to główne atrakcje nadchodzącego Festiwalu Naukowego E(x)plory w Bydgoszczy. Oprócz wydarzeń towarzyszących młodzi naukowcy, autorzy najlepszych projektów ze świata nauki i technologii, będą walczyć o miejsca w finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.
Znamy finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu!

temu

Za nami druga edycja Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory, podczas którego młodzi naukowcy walczyli o miejsca w finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Akredytacje do kolejnego etapu otrzymało 8 projektów. Ich autorzy pojadą na finałowe rozgrywki do Gdyni. Wydarzenie odbyło się 16 marca we Wrocławskim Parku Technologicznym.

Zbliża się Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory we Wrocławiu!

Właściwości bursztynu, DNA w owocach i warzywach, kreatywność a przedsiębiorczość, fizyka dźwięku, pokazy robotów – to główne atrakcje nadchodzącego Festiwalu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu. Oprócz wydarzeń towarzyszących młodzi naukowcy, autorzy najlepszych projektów ze świata nauki i technologii, będą walczyć o miejsca w finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Wydarzenie odbędzie się 16 marca we Wrocławskim Parku Technologicznym.