Znamy finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu!

Znamy finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu!

Opublikowany

Za nami druga edycja Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory, podczas którego młodzi naukowcy walczyli o miejsca w finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Akredytacje do kolejnego etapu otrzymało 8 projektów. Ich autorzy pojadą na finałowe rozgrywki do Gdyni. Wydarzenie odbyło się 16 marca we Wrocławskim Parku Technologicznym.

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największą w Polsce inicjatywą skierowaną do młodzieży w wieku 13-20 lat promującą i wspierającą w rozwoju najzdolniejszych młodych naukowców. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, która już po raz czwarty zorganizowała regionalną edycję Konkursu we Wrocławiu. Gospodarzami byli: Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Wrocławskiego Parku Technologicznego PRO MATHEMATICA.

Najważniejsze jest umieć zadać odpowiednie pytanie matce naturze. Gratuluję wszystkim, którzy biorą udział w Konkursie Naukowym E(x)plory, ponieważ jest to ogromne wyzwanie a poziom prezentowanych projektów z roku na rok jest coraz wyższy.

prof. dr hab. Jolanta Saczko z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich, Katedra Biochemii Lekarskiej, przewodnicząca jury regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu.

Do tegorocznego regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu zakwalifikowało się 29 projektów. Natomiast 8 projektów otrzymało akredytację do finałowych rozgrywek:
- Piotr Lazarek, „Automatyczny pojazd do prewencyjnej analizy kontrolnej stanu gleby na polach uprawnych”;
- Dawid Pająk, „Inteligentny czujnik dymu i nie tylko”;
- Karolina Gocyk, „Sztuczny Fototropizm”;
- Patryk Solarczyk i Łukasz Strzelczyk, „BAQS- Bicycle Air Quality Scanner / Rowerowy skaner jakości powietrza”;
- Paweł Kochany, Julia Opania, Weronika Moń, Jan Byrczek, „Badanie i porównanie metod otrzymywania dwutlenku węgla w celu wykorzystania go do produkcji paliw syntetycznych metodą Syntezy Fischera-Tropscha oraz Konwersji Mieszaniny Tlenku Węgla (IV) i Wodoru”;
- Marcin Kępa, „Badanie sztucznej inteligencji wzorowanej na mechanizmach biologicznych”;
- Filip Wylęgała i Agata Szary, „Analiza architektury naczyń krwionośnych dna oka w oparciu o regułę Leonarda da Vinci w celu automatyzacji wczesnego wykrywania cywilizacyjnych chorób naczyniowych;
- Jakub Zyngier i Maciej Kowalski, „Babcia w wannie, czyli SYSTEM BEZPIECZNEJ KĄPIELI”.
Finał Konkursu Naukowego E(x)plory odbędzie się w dniach 24-26 października w Gdyni. Tam młodzi naukowcy powalczą o podium i liczne nagrody: stypendia na rozwój projektów w wysokości 10 tys. zł, 7 tys. zł i 5 tys. zł, wyjazdy na prestiżowe, zagraniczne konkursy naukowe czy udział w programach stażowych i mentorskich.

Więcej o projektach finałowych na stronie www.explory.pl.

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Finaliści_Wrocław.jpg

grafika | 1,52 MB

Pobierz
IP_podsumowanie_Wrocław_16.03.2018.docx

docx | 169 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Największe europejskie targi naukowe w Gdyni zakończone

temu

MILSET Expo Sciences Europe (ESE) to największe w Europie targi dla młodych innowatorów, które po raz pierwszy odbyły się w Polsce. Do Gdyni zjechało 300 uczestników z 27 krajów z całego świata. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Zaawansowanych Technologii a gospodarzem Gdynia – miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.
Trwają największe w Europie międzynarodowe targi dla młodych innowatorów

temu

Expo Sciences Europe (ESE) to organizowane od ponad 20 lat największe w Europie targi dla młodych innowatorów. Jest to pierwsza edycja wydarzenia w Polsce! Organizatorem jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, a gospodarzem Gdynia – miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.
Polscy biolodzy i chemicy na największych w Europie Międzynarodowych Targach dla młodych innowatorów

temu

16 lipca w Gdyni rozpoczną się targi dla najzdolniejszych młodych naukowców z całego świata – MILSET Expo Sciences Europe (ESE). Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Wśród wystawców między innymi twórcy innowacyjnych rozwiązań z zakresu biologii, chemii czy medycyny. 
Gdynia gospodarzem największych w Europie Międzynarodowych Targów dla młodych innowatorów

temu

MILSET Expo Sciences Europe 2018 to największe organizowane w Europie targi dla młodzieży zainteresowanej nauką i technologią, mające ponad 20-letnią tradycję. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w Polsce. Jego gospodarzem została Gdynia -miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom, a organizatorem - Fundacja ZaawansowanychTechnologii. W programie targów między innymi: możliwość poznania różnorodnych projektów naukowych młodzieży z całego świata, nowinki technologiczne, wynalazki i ciekawostki ze świata nauki.