Znamy finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu!

Znamy finalistów Konkursu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu!

Za nami druga edycja Regionalnego Festiwalu Naukowego E(x)plory, podczas którego młodzi naukowcy walczyli o miejsca w finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Akredytacje do kolejnego etapu otrzymało 8 projektów. Ich autorzy pojadą na finałowe rozgrywki do Gdyni. Wydarzenie odbyło się 16 marca we Wrocławskim Parku Technologicznym.

Konkurs Naukowy E(x)plory jest największą w Polsce inicjatywą skierowaną do młodzieży w wieku 13-20 lat promującą i wspierającą w rozwoju najzdolniejszych młodych naukowców. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, która już po raz czwarty zorganizowała regionalną edycję Konkursu we Wrocławiu. Gospodarzami byli: Wrocławski Park Technologiczny i Fundacja Wrocławskiego Parku Technologicznego PRO MATHEMATICA.

Najważniejsze jest umieć zadać odpowiednie pytanie matce naturze. Gratuluję wszystkim, którzy biorą udział w Konkursie Naukowym E(x)plory, ponieważ jest to ogromne wyzwanie a poziom prezentowanych projektów z roku na rok jest coraz wyższy.

prof. dr hab. Jolanta Saczko z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich, Katedra Biochemii Lekarskiej, przewodnicząca jury regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu.

Do tegorocznego regionalnego etapu Konkursu Naukowego E(x)plory we Wrocławiu zakwalifikowało się 29 projektów. Natomiast 8 projektów otrzymało akredytację do finałowych rozgrywek:
- Piotr Lazarek, „Automatyczny pojazd do prewencyjnej analizy kontrolnej stanu gleby na polach uprawnych”;
- Dawid Pająk, „Inteligentny czujnik dymu i nie tylko”;
- Karolina Gocyk, „Sztuczny Fototropizm”;
- Patryk Solarczyk i Łukasz Strzelczyk, „BAQS- Bicycle Air Quality Scanner / Rowerowy skaner jakości powietrza”;
- Paweł Kochany, Julia Opania, Weronika Moń, Jan Byrczek, „Badanie i porównanie metod otrzymywania dwutlenku węgla w celu wykorzystania go do produkcji paliw syntetycznych metodą Syntezy Fischera-Tropscha oraz Konwersji Mieszaniny Tlenku Węgla (IV) i Wodoru”;
- Marcin Kępa, „Badanie sztucznej inteligencji wzorowanej na mechanizmach biologicznych”;
- Filip Wylęgała i Agata Szary, „Analiza architektury naczyń krwionośnych dna oka w oparciu o regułę Leonarda da Vinci w celu automatyzacji wczesnego wykrywania cywilizacyjnych chorób naczyniowych;
- Jakub Zyngier i Maciej Kowalski, „Babcia w wannie, czyli SYSTEM BEZPIECZNEJ KĄPIELI”.
Finał Konkursu Naukowego E(x)plory odbędzie się w dniach 24-26 października w Gdyni. Tam młodzi naukowcy powalczą o podium i liczne nagrody: stypendia na rozwój projektów w wysokości 10 tys. zł, 7 tys. zł i 5 tys. zł, wyjazdy na prestiżowe, zagraniczne konkursy naukowe czy udział w programach stażowych i mentorskich.

Więcej o projektach finałowych na stronie www.explory.pl.
Załączniki

Pobierz wszystkie

Finaliści_Wrocław.jpg

grafika | 1,52 MB

Pobierz
IP_podsumowanie_Wrocław_16.03.2018.docx

docx | 169 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Zbliża się Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory

Antybiotyki pod lupą, warsztaty konstruktorskie oraz dyskusja sportowo-naukowa z himalaistami - Arturem Małkiem i Maciejem Bedrejczukiem, to tylko niektóre atrakcje Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni i jest częścią największego święta pasjonatów nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week. 
Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza? VII Kongres E(x)plory już 24 października w Gdyni

W dniach 24-25 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się VII edycja Kongresu E(x)plory. W tym roku tematem przewodnim będzie mentoring, a tytuł wydarzenia to „Mentoring. Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza?”. Wydarzenie łączy innowatorów, startupy, inwestorów i biznes.  
Młodzi naukowcy szukają rozwiązań na problemy społeczeństwa

Czytnik skali szarości dla niewidomych, rowerowy skaner jakości powietrza czy system bezpiecznej kąpieli dla osób starszych – to wybrane projekty biorące udział w tegorocznym Finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Autorów aż 35 innowacyjnych pomysłów, będzie można spotkać na Gdynia E(x)plory Week - święcie pasjonatów nauki i innowacji, które odbędzie się w dniach 24-26 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.
Zbliża się największe święto pasjonatów nauki i innowacji!

W dniach 24-26 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się kolejna edycja największego święta pasjonatów nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week. W programie Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory, który wyłoni najzdolniejszych młodych naukowców, otwarte warsztaty i pokazy naukowe dla szkół w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory oraz panele dyskusyjne i wykłady zudziałem przedstawicieli biznesui instytucji rządowych w ramach VII Kongresu E(x)plory.  
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.