Trwają największe w Europie międzynarodowe targi dla młodych innowatorów
Trwają największe w Europie międzynarodowe targi dla młodych innowatorów

Trwają największe w Europie międzynarodowe targi dla młodych innowatorów

Opublikowany

Expo Sciences Europe (ESE) to organizowane od ponad 20 lat największe w Europie targi dla młodych innowatorów. Jest to pierwsza edycja wydarzenia w Polsce! Organizatorem jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, a gospodarzem Gdynia – miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.

Expo Sciences Europe (ESE) organizowane są w całej Europie co dwa lata począwszy od 1996 roku. Głównym organizatorem targów jest pozarządowa organizacja non profit - MILSET-International Movement for Leisure Activities in Science and Technology, która wspiera rozwój kultury naukowej wśród młodzieży. Do tej pory gospodarzami ESE były m.in. Czechy, Portugalia, Francja, Belgia, Rosja, Hiszpania, Słowacja, Niemcy i Węgry. 

Życie jest pełne możliwości. Jesteśmy tu po co, żeby dzielić się wiedzą, inspirować i kreować nowe kierunki w nauce. To długa, ale pełna przygód podróż.

Antoine van Ruymbeke, Prezes MILSET w Europie

Pierwsza edycja ESE w Polsce będzie trwać do 22 lipca. Za organizację wydarzenia na miejscu odpowiada Fundacja Zaawansowanych Technologii, która realizuje Konkurs Naukowy E(x)plory - jeden z najbardziej spektakularnych i rozpoznawalnych konkursów naukowych w Polsce. Gospodarzem jest Gdynia – miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.

Witamy wszystkich młodych innowatorów w Gdyni, mieście otwartym na nowe technologie i innowacje. Przyszłość jest w naszych rękach i to Wy, młodzi naukowcy z całego świata, możecie ją kreować.

Katarzyna Gruszecka-Spychała, V-ce Prezydent Miasta Gdynia

W ESE bierze udział 300 uczestników z 27 krajów z całego świata. Podczas targów zaprezentuje się 119 innowacyjnych, międzynarodowych projektów z takich dziedzin jak między innymi biologia, inżynieria, medycyna, IT. Przykładem jest projekt z Korei Południowej prezentujący małą turbinę wiatrową napędzaną silnikiem czy młodego naukowca z Rosji, który przedstawia wyniki swoich badań na temat czynników wpływających na przeżycie pacjentów z czerniakiem. Polskę reprezentują finaliści Konkursu Naukowego E(x)plory - 10 projektów - którzy zostali wyłonieni podczas zeszłorocznego finału - Gdynia E(x)plory Week 2017. Wśród wystawców spotkamy między innymi Annę Skierską ze Szczecina, autorkę projektu „Wpływ różnych właściwości biologiczno-chemicznych na efektywność nanokrystalicznych ogniw słonecznych” oraz Doriana Żarnę i Wiktora Kuś z Bydgoszczy - autorów „Innowacyjnej jednostki napędowej”. 

Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak ogromnego, międzynarodowego przedsięwzięcia. Dziękujemy za zaufanie i możliwość przekształcania wyzwań na sukces młodych naukowców, których wspieramy.

Władysław Halbersztat, Prezes Fundacji Zaawansowanych Technologii

Expo Sciences Europe (ESE), 16-22 lipca
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Arena Gdynia.
Więcej na stronie wydarzenia: www.ese2018.milset.org.
pasek.png

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

ESE_2018.jpg

grafika | 2,36 MB

Pobierz
ESE 2018.jpg

grafika | 2,34 MB

Pobierz
Trwają największe w Europie międzynarodowe targi dla młodych innowatorów.docx

docx | 196 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Największe europejskie targi naukowe w Gdyni zakończone

temu

MILSET Expo Sciences Europe (ESE) to największe w Europie targi dla młodych innowatorów, które po raz pierwszy odbyły się w Polsce. Do Gdyni zjechało 300 uczestników z 27 krajów z całego świata. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Zaawansowanych Technologii a gospodarzem Gdynia – miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.
Polscy biolodzy i chemicy na największych w Europie Międzynarodowych Targach dla młodych innowatorów

temu

16 lipca w Gdyni rozpoczną się targi dla najzdolniejszych młodych naukowców z całego świata – MILSET Expo Sciences Europe (ESE). Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Wśród wystawców między innymi twórcy innowacyjnych rozwiązań z zakresu biologii, chemii czy medycyny. 
Gdynia gospodarzem największych w Europie Międzynarodowych Targów dla młodych innowatorów

temu

MILSET Expo Sciences Europe 2018 to największe organizowane w Europie targi dla młodzieży zainteresowanej nauką i technologią, mające ponad 20-letnią tradycję. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w Polsce. Jego gospodarzem została Gdynia -miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom, a organizatorem - Fundacja ZaawansowanychTechnologii. W programie targów między innymi: możliwość poznania różnorodnych projektów naukowych młodzieży z całego świata, nowinki technologiczne, wynalazki i ciekawostki ze świata nauki.
Zbliża się największe święto pasjonatów nauki i innowacji!

temu

W dniach 24-26 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się kolejna edycja największego święta pasjonatów nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week. W programie Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory, który wyłoni najzdolniejszych młodych naukowców, otwarte warsztaty i pokazy naukowe dla szkół w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory oraz panele dyskusyjne i wykłady zudziałem przedstawicieli biznesui instytucji rządowych w ramach VII Kongresu E(x)plory.  
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.