Największe europejskie targi naukowe w Gdyni zakończone
Największe europejskie targi naukowe w Gdyni zakończone

Największe europejskie targi naukowe w Gdyni zakończone

Opublikowany

MILSET Expo Sciences Europe (ESE) to największe w Europie targi dla młodych innowatorów, które po raz pierwszy odbyły się w Polsce. Do Gdyni zjechało 300 uczestników z 27 krajów z całego świata. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Zaawansowanych Technologii a gospodarzem Gdynia – miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.

Od 1996 roku między innymi w Portugalii, Czechach, Danii, Francji, Rosji czy Hiszpanii, po raz pierwszy również w Polsce, odbyły się największe w Europie targi dla młodych innowatorów - MILSET Expo Sciences Europe (ESE). Dzięki nim setki młodych ludzi mogło wymienić się doświadczeniami oraz poszerzyć swoją wiedzę w nowatorski sposób. Celem targów było promowanie nauki w środowisku wielokulturowym i podwyższanie standardów działalności naukowej wśród młodych ludzi. 

MILSET Expo Sciences Europe 2018 Gdynia

Różnorodność tematów podejmowanych przez uczestników Expo Sciences Europe była ogromna. Znaleźliśmy tam projekty dotyczące teoretycznych problemów wymagających wiedzy specjalistycznej, ale również praktycznych zagadnień związanych z obserwacją środowiska. Niewątpliwie była to największe, jak dotąd nasze spotkanie ze światem młodych naukowców.”

Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii

Pierwsza edycja ESE w Polsce odbyła się w dniach 16- 22 lipca. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Zaawansowanych Technologii, która od siedmiu lat realizuje Konkurs Naukowy E(x)plory - jeden z najbardziej spektakularnych i rozpoznawalnych konkursów naukowych w Polsce. Gospodarzem była Gdynia – miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom oraz Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.

Nasz przyszłość w dużej mierze zależy od młodych ludzi - ich zdolności do samodzielnego myślenia, dostrzegania problemów i szukania rozwiązań. Niewątpliwie dużą rolę odgrywają też mentorzy i nauczyciele, którzy wspierają rozwój młodych naukowców. Uważam, że powinniśmy wspierać wszystkie działania zapewniające młodym naukowcom szansę spotkania i bycia wspieranym przez przywódców i mistrzów. Dlatego tegoroczna edycja MILSET Expo Sciences Europe 2018 odbyła się w Gdyni.” 

Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni

2018-07-dr-ESE2018_d4_VID6073-www.jpg2018-07-dr-ESE2018_d2__VID4689-www.jpg2018-07-dr-ESE2018_d2__VID4888-www.jpg
W ESE wzięło udział 300 uczestników z 27 krajów z całego świata. Podczas targów zaprezentowało się 119 innowacyjnych, międzynarodowych projektów z takich dziedzin jak między innymi biologia, inżynieria, medycyna, IT. Ekologiczna metoda wytwarzania prądu elektrycznego, silnik cieplny, wykorzystanie powierzchni hydrofobowych, sposoby na usuwanie fosforanu za pomocą tlenku żelaza, czynniki wpływająca na przeżycie pacjentów z czerniakiem – to tylko niektóre pomysły, które przywieźli do Polski naukowcy z całego świata, Holandii, Algierii, Chin czy Rosji. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć polskiej reprezentacji. W targach udział wzięli zeszłoroczni finaliści Konkursu Naukowego E(x)plory. Wśród wystawców można było spotkać Krzysztofa Andrulonis, Magdalenę Kubrak i Jakuba Lamorskiego ze Szczecina, autorów aplikacji do projektowania zadań laboratoryjnych z chemii oraz Michała Radkowskiego i Michała Żmijewskiego z Siedlec, autorów „Beechive Net” - innowacji zwiększającej wydajność pasiek. 
2018-07-dr-ESE2018_d4_VID6694-www.jpg2018-07-dr-ESE2018_d4_VID6705-www.jpg2018-07-dr-ESE2018_d4_VID6716-www.jpg2018-07-dr-ESE2018_d4_VID6689-www.jpg2018-07-dr-ESE2018_d4_VID6739-www.jpg2018-07-dr-ESE2018_d4_VID6727-www.jpg

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

ESE_Gdynia.jpg

grafika | 1,96 MB

Pobierz
ESE_Gdynia_2.jpg

grafika | 2,38 MB

Pobierz
ESE_Gdynia_1.jpg

grafika | 1,43 MB

Pobierz
ESE Gdynia 2018 - największe w Europie międzynarodowe targi dla młodych innowatorów zakończone.docx

docx | 196 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Trwają największe w Europie międzynarodowe targi dla młodych innowatorów

temu

Expo Sciences Europe (ESE) to organizowane od ponad 20 lat największe w Europie targi dla młodych innowatorów. Jest to pierwsza edycja wydarzenia w Polsce! Organizatorem jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, a gospodarzem Gdynia – miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.
Polscy biolodzy i chemicy na największych w Europie Międzynarodowych Targach dla młodych innowatorów

temu

16 lipca w Gdyni rozpoczną się targi dla najzdolniejszych młodych naukowców z całego świata – MILSET Expo Sciences Europe (ESE). Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Wśród wystawców między innymi twórcy innowacyjnych rozwiązań z zakresu biologii, chemii czy medycyny. 
Gdynia gospodarzem największych w Europie Międzynarodowych Targów dla młodych innowatorów

temu

MILSET Expo Sciences Europe 2018 to największe organizowane w Europie targi dla młodzieży zainteresowanej nauką i technologią, mające ponad 20-letnią tradycję. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w Polsce. Jego gospodarzem została Gdynia -miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom, a organizatorem - Fundacja ZaawansowanychTechnologii. W programie targów między innymi: możliwość poznania różnorodnych projektów naukowych młodzieży z całego świata, nowinki technologiczne, wynalazki i ciekawostki ze świata nauki.
Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza? VII Kongres E(x)plory już 24 października w Gdyni

temu

W dniach 24-25 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się VII edycja Kongresu E(x)plory. W tym roku tematem przewodnim będzie mentoring, a tytuł wydarzenia to „Mentoring. Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza?”. Wydarzenie łączy innowatorów, startupy, inwestorów i biznes.  
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.