Zbliża się Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory
Zbliża się Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory

Zbliża się Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory

Antybiotyki pod lupą, warsztaty konstruktorskie oraz dyskusja sportowo-naukowa z himalaistami - Arturem Małkiem i Maciejem Bedrejczukiem, to tylko niektóre atrakcje Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni i jest częścią największego święta pasjonatów nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week. 

Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory corocznie przyciąga około 3000 uczestników. W ramach Festiwalu będzie można odwiedzić stoiska naukowe oraz wziąć udział w warsztatach, wykładach i dyskusjach naukowych. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich pasjonatów nauki oraz nowych technologii, w tym młodzieży szkolnej, nauczycieli i rodzin z dziećmi. 
Jednym z gości Festiwalu będzie twórca jednego z najbardziej popularnych kanałów edukacyjnych na Youtube „Uwaga! Naukowy Bełkot”Dawid Myśliwiec. Myśliwiec jest miłośnikiem nauk ścisłych oraz budowania prostego przekazu, dzięki któremu każdy jest w stanie zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia z obszaru fizyki, chemii, biologii, matematyki, astronomii, psychologii. Oprócz tego będzie można wziąć udział w wykładzie Igora Kaczmarczyka - „Antybiotyki pod lupą”. Igor Kaczmarczyk jest laureatem Konkursu Naukowego E(x)plory i kontynuuje swój rozpoczęty na E(x)plory projekt badawczy nad bakteriobójczymi właściwości bursztynu bałtyckiego. 
Ostatniego dnia Festiwalu odbędzie się spotkanie z uczestnikami narodowej zimowej wyprawy na K2 2017/2018 - Arturem Małkiem i Maciejem Bedrejczukiem. Dyskusję sportowo-naukową poprowadzi dr Adam Sieradzki z Politechniki Wrocławskiej. Podczas spotkania będzie można poznać samych Mistrzów i odkryć ciekawostki naukowo-technologiczne związane ze wspinaczką wysokogórska.
Artur Małek 

Artur Małek 

Maciej Bedrejczuk

Maciej Bedrejczuk

W programie Gdynia E(x)plory Week oprócz Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory odbędzie się Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory oraz VII Kongres E(x)plory, którego w tym roku tematem przewodnim będzie „Mentoring. Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza?”.

Wstęp na Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja.  Dowiedz się więcej o Gdynia E(x)plory Week na www.explory.pl
Współorganizatorami Gdynia E(x)plory Week są Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia oraz Miasto Gdynia. Mecenasem Programu E(x)plory jest Grupa Lotos. Partnerem strategicznym są Zakłady Farmaceutyczne Polpharma.
Zrzut ekranu 2018-10-19 o 11.27.37.png
Załączniki

Pobierz wszystkie

festiwal2.jpg

grafika | 1,71 MB

Pobierz
Maciek Bedrejczuk.jpg

grafika | 2,34 MB

Pobierz
Artur Małek.jpg

grafika | 1,8 MB

Pobierz
Zbliża się Festiwal Nauki i Technologii E(x)plory_19. 10.docx

docx | 420 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza? VII Kongres E(x)plory już 24 października w Gdyni

W dniach 24-25 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbędzie się VII edycja Kongresu E(x)plory. W tym roku tematem przewodnim będzie mentoring, a tytuł wydarzenia to „Mentoring. Czy każdy uczeń potrzebuje mistrza?”. Wydarzenie łączy innowatorów, startupy, inwestorów i biznes.  
Młodzi naukowcy szukają rozwiązań na problemy społeczeństwa

Czytnik skali szarości dla niewidomych, rowerowy skaner jakości powietrza czy system bezpiecznej kąpieli dla osób starszych – to wybrane projekty biorące udział w tegorocznym Finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Autorów aż 35 innowacyjnych pomysłów, będzie można spotkać na Gdynia E(x)plory Week - święcie pasjonatów nauki i innowacji, które odbędzie się w dniach 24-26 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.
Zbliża się największe święto pasjonatów nauki i innowacji!

W dniach 24-26 października w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbędzie się kolejna edycja największego święta pasjonatów nauki i innowacji - Gdynia E(x)plory Week. W programie Krajowy Finał Konkursu Naukowego E(x)plory, który wyłoni najzdolniejszych młodych naukowców, otwarte warsztaty i pokazy naukowe dla szkół w ramach Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory oraz panele dyskusyjne i wykłady zudziałem przedstawicieli biznesui instytucji rządowych w ramach VII Kongresu E(x)plory.  
Największe europejskie targi naukowe w Gdyni zakończone

MILSET Expo Sciences Europe (ESE) to największe w Europie targi dla młodych innowatorów, które po raz pierwszy odbyły się w Polsce. Do Gdyni zjechało 300 uczestników z 27 krajów z całego świata. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Zaawansowanych Technologii a gospodarzem Gdynia – miasto przyjazne innowacjom i młodym innowatorom i Pomorski Park Naukowo-Technologiczny.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.